Ecodriving – oszczędzaj podczas jazdy!

Słyszałeś już o ecodriving? To nie tylko górnolotne słowo, ale rozwiązanie które znacząco może przyczynić się do zmniejszenia Twoich wydatków na paliwo. To coś więcej niż sama jazda – to inne podejście do użytkowania samochodu.

 

Zacznij od innego użytkowania
Już na kursie prawa jazdy słyszałeś pewnie – ekonomiczna jazda! Ale zanim wsiądziesz do samochodu odpowiednio o niego zadbaj. Ecodriving to nie tylko jazda, to również sposób w jaki dbasz o swoje auto. Dlatego kontroluj stan swojego samochodu, dla twojego bezpieczeństwa, ale również dla oszczędności, udawaj się do mechanika częściej niż raz w roku. Taki przegląd powinien wiązać się z wymianą filtrów (paliwa i powietrza) oraz szybkim wykryciem nawet małych usterek, które znacząco mogą wpłynąć na spalanie. Sprawdzaj także poziom powietrza w oponach oraz poziom płynów – to tylko niektóre z kroków, ale dzięki temu możesz obniżyć spalanie, a co za tym idzie zaoszczędzić.

 

Krok milowy do oszczędzania na paliwie? Ekojazda!
Ceny paliwa są wysokie wpływ na to mają m.in. podatki oraz marże – na szczęście są rozwiązania, które pozwolą Ci płacić mniej. Wiesz już sporo o odpowiedniej eksploatacji, teraz czas na przekucie złych nawyków, a co za tym idzie – zmianę jazdy na ekojazdę. Myśl o tym całościowo, zanim jeszcze wsiądziesz do samochodu ustal trasę i sprawdź czy przypadkiem nie ma na nie korków. Gdy jesteś już w samochodzie i odpalasz silnik – ruszaj od razu, „oszczędź sobie” gazowanie na luzie (silnik oraz pozostałe układy rozgrzeją się podczas jazdy). Dodatkowo podczas samej jazdy staraj się hamować silnikiem oraz zmieniaj biegi na właściwych obrotach ok. 2500 obr/min.

Właściwe użytkowanie oraz ekojazda – wpłyną na mniejsze spalanie, ale jest jeszcze jeden sposób, abyś tankował taniej.

Wykorzystaj mobile… w tankowaniu
Na rynku znajdziesz sporo aplikacji mobilnych, które pomogą Ci w wyzwaniach życia codziennego.
Warto z nich korzystać ponieważ niejednokrotnie możesz zaoszczędzić sporo czasu, ale i pieniędzy. Oczywiście przykładów jest cała masa – każda odpowiada innym potrzebom, ale jeśli chcesz tankować taniej i szybciej to wybór jest jeden Tankuj24. To doskonałe uzupełnienie „filozofii” ecodriving – powodzenia!

Top