Poniżej zamieszczamy  instrukcję wyjaśniającą jak tankować taniej dzięki aplikacji Tankuj24.

1) Jak zamówić paliwo przez aplikację ?

Po uruchomianiu aplikacji i zalogowaniu się do niej, paliwo można zamówić w 3 krokach.
Krok 1. W prawym górnym rogu aplikacji wybieramy rodzaj paliwa, który chcemy zatankować, a następnie w dolnym menu w zakładce „STACJE”, z mapy stacji paliw wybieramy stację, na której chcemy zatankować.

Krok 2. Po wybraniu stacji klikamy przycisk „ZAMÓW” i zostaniemy przeniesieni do okna „Nowe Zamówienie” w którym wpisujemy ile litrów paliwa chcemy zamówić (minimum 5l maksymalnie 100l). Następnie w tym samym oknie klikamy w napis „Wybierz metodę płatności” gdzie mamy możliwość podać dane karty płatniczej, którą chcemy zapłacić za paliwo. Po dodaniu karty płatniczej cały czas w oknie „Nowe zamówienie” zaznaczamy 2 kwadraty informujące, że zapoznaliśmy się z regulaminami transakcji elektronicznych. Następnie klikamy pomarańczowy przycisk „Zamów i Zapłać”.

Krok 3. Po kliknięciu przycisku „Zamów i Zapłać’ system przyjmie Państwa zamówienie i dotychczasowe okno o nazwie „Nowe zamówienie” zmieni się w okno o nazwie ”Szczegóły zamówienia” gdzie zostanie wygenerowany specjalny KOD QR za pomocą którego można odebrać paliwo na stacji. Ten KOD QR można wyświetlić i obejrzeć na ekranie telefonu po kliknięciu w pomarańczowy pasek na dole ekranu z napisem „Wyświetl kod odbioru”. Od momentu złożenia zamówienia i otrzymania kodu QR mamy 24 godziny na to aby pojechać na wybraną stację, zatankować paliwo i finalnie rozliczyć się z kasjerem na stacji udostępniając mu do zeskanowania wspomniany KOD QR.

 

Ekran prezentujący krok 2 zamawiania paliwa
Ekran prezentujący 3 krok zamawiania paliwa
Ekran prezentujący kod QR generowany do każdego zamówienia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2) Jak wygląda płatność za paliwo zamówione przez aplikację?

Kwestię płatności za paliwo Tankuj24 rozwiązuje na podobnej zasadzie jak inne aplikacje za pomocą których na przykład rezerwujemy pobyt w hotelu czy kurs taksówką. Podczas składania pierwszego zamówienia podajemy dane karty płatniczej którą chcemy płacić za paliwo. Dzięki temu podczas rezerwacji paliwa na wskazanej karcie zablokowana zostaje wstępnie kwota obejmująca wartość rezerwacji. Finalne pobranie płatności z karty następuje dopiero na stacji po weryfikacji przez kasjera ilości faktycznie zatankowanego paliwa. Tankuj24 daje gwarancję, że płacimy tylko za paliwo odebrane na stacji.

 

3) Jak odebrać paliwo zamówione przez aplikację?

Od momentu złożenia zamówienia na paliwo przez aplikację mamy 24 godziny na jego odbiór na wybranej stacji. Proces odbioru przebiega następująco:

Przyjeżdżamy na stację i tankujemy zamówiony przez nas typ paliwa z dowolnego dystrybutora. Nalewamy paliwa trochę mniej niż zamówiliśmy, dokładnie tyle ile zamówiliśmy lub trochę więcej niż zamówiliśmy (ilość nie ma znaczenia, finalnie i tak zapłacimy tylko za faktycznie zatankowane paliwo).

Potem udajemy się do kasy i informujemy kasjera, że zamówiliśmy paliwo przez aplikację Tankuj24 i z którego dystrybutora paliwo zostało nalane. Następnie uruchamiamy aplikację w telefonie, wchodzimy w szczegóły naszego zamówienia. Tam klikamy w pomarańczowy pasek na dole z napisem „Wyświetl kod odbioru”. Po wciśnięciu pojawi nam się ekran o nazwie „Odbiór Zamówienia”, gdzie znajduje się KOD QR. Kasjer prosi o zbliżenie telefonu z kodem QR do specjalnego tabletu, gdzie nastąpi zeskanowanie kodu. Po skanowaniu kasjer wprowadzi do systemu informacje ile faktycznie paliwa zostało zatankowane i informacja o tym zostanie wysłana do naszego telefonu. W aplikacji na telefonie informację należy potwierdzić klikając przycisk „OK.” na okienku które się pojawi. I tym kończymy cały proces odbioru. Możemy opuścić budynek stacji i odjechać.

Top